Czy smartfon na prezent to dobry pomysł? Samsung Galaxy M12

Urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, może nawet Dzień Ojca lub… Dzień Babci – okazji jest bez liku, podobnie jak pomysłów na prezenty. Wystarczy włączyć internet, by zostać zasypanym ilością przykładowych podarunków dla najbliższych i znajomych na każdą okazję. Wśród najczęściej zadawanych pytań o idealny prezent pojawia się także to – czy smartfon to dobry pomysł na prezent? Opinie są podzielone, bo… internauci dzielą się doświadczeniem i historiami z telefonem w tle, ale odpowiedź jest jedna” zależy, czego oczekuje przyszły obdarowywany. Kiedy smartfon może być trafionym prezentem? Kiedy nie jest drogi, ale jest dobry. Najlepiej, kiedy to telefon do 1000 zł. 

Pytanie pierwsze: dla kogo?  

Na początek warto dokładnie pomyśleć o osobie, której chcemy wręczyć prezent i zadać sobie pytanie, czy smartfon to coś, czego faktycznie potrzebuje, o czym naprawdę marzy i co sprawi jej autentyczną przyjemność. Dyskretna rozmowa i delikatne wyśledzenie pragnień solenizanta czy jubilata gra tutaj kluczową rolę. To z myślą o nim szykujemy prezent i to on ma później z niego korzystać. W tym przypadku z telefonu. Pod uwagę trzeba wziąć także wiek obdarowywanego, tak by model smartfona, który wybierzemy, odpowiadał jego stylowi życia, zainteresowaniom, potrzebom i stopniowi wtajemniczenia. Senior nie poradzi sobie z najnowszym modelem wypełnionym po brzegi aplikacjami tak samo dobrze jak dziecko, które przywiązuje do tego wagę. Senior zwróci uwagę na duże litery i szybką w przyswojeniu obsługę, młody człowiek będzie szukał gier, testował wytrzymałość baterii i potrzebował sporo miejsca na zdjęcia i filmy. Każdemu według potrzeb – to pierwsza zasada. 

Pytanie drugie: za ile?  

Przy wyborze odpowiedniego telefonu na prezent trzeba zapoznać się z cenami na rynku. Kiedy poznamy potrzeby osoby, której podarunek szykujemy, nie będzie stanowiło problemu wybranie tego idealnego. Warto jednak wziąć pod uwagę, że taki prezent ma cieszyć, ale nie krępować swoją ceną. Nie chodzi o to, by druga strona czuła się później zobowiązana do rewanżu, a kwota przyprawi ją o zawrót głowy. Warto więc przemyśleć swój wybór. Najbezpieczniejszym wyborem będzie półka cenowa do 1000 złotych. Dziś na rynku znajdzie się w tej kwocie modele, które nie odbiegają już jakością od tych z wyższej półki. Jaki smartfon do 1000 złotych będzie odpowiadał jej pragnieniom? Ma na to szansę Samsung M12. 

Pytanie trzecie: jaki telefon do 1000 zł?  

Na pytanie, jaki smartfon do 1000 zł będzie najlepszym wyborem, odpowiemy: może Samsung Galaxy M12? Warto rozważyć tę opcję ze względu na kilka jego interesujących cech. Przede wszystkim wyświetlacz. To pierwsze, co rzuca się w oczy. Duży, wyrazisty, bo odpowiada za niego ekran Infinity-V 6,5″ i technologia HD+, która dba o jakość obrazu. Do tego poczwórny aparat z obiektywami makro, ultraszerokokątnym, głębi ostrości i głównym 48MP. Do tego aparat przedni z trybem portretowym. Wytrzymała bateria, duża pamięć i design w trzech kolorach – to sprawia, że Samsung Galaxy M12 może być jednym z telefonów idealnych na prezent. 

Artykuł powstał we współpracy z Samsung.