Czy kupowanie używanego telefonu się opłaca?

W dzisiejszych czasach technika postępuje tak szybko, że nie da się nadążyć z kupowaniem nowych modeli telefonów. Marki wymyślają coraz ciekawsze rozwiązania i technologie, które mają zachęcić konsumentów do zakupu nowej komórki za dużą sumę pieniędzy. Czy jednak inwestowanie w nową elektronikę jest konieczne? Może lepiej zakupić używany telefon niższej generacji? Na pierwszy rzut oka kupienie używanego sprzętu wydaje się być świetnym rozwiązaniem – jednak ma również swoje minusy.

Używany telefon komórkowy – wady

Wiąże się ze sporym ryzykiem, które mogą podjąć osoby, które muszą zaoszczędzić pieniądze oraz takie, które chcą postępować w zgodzie z zasadami ekologii. Zawsze też przy zakupie używanego sprzętu powinna być osoba, która jest w stanie ocenić jego faktyczny stan. Na zakup używek nie dostaje się przecież gwarancji, a może się okazać, że któraś z funkcji zakupionego telefonu jest wadliwa, lub sprzęt przestanie działać niedługo po zakupie.

Używany telefon komórkowy – zalety

Niewątpliwą zaletą używanych telefonów jest ich cena. Potrafi ona być o ponad połowę niższa niż cena w salonie. Jednak cena nie jest jedynym powodem, dla którego warto sięgać po starszy model telefonu. Osoby zainteresowane nurtem zero waste z pewnością ucieszy fakt, iż kupując używany sprzęt, generują mniejsze ilości odpadów oraz nie przyczyniają się do zwiększenia masowej produkcji elektroniki, która generuje olbrzymie szkody dla środowiska. Wydawać by się mogło, że jedna osoba, która myśli ekologicznie, nie zdeterminuje zmiany. Ale osób dbających o naszą planetę jest coraz więcej i mają one coraz bardziej realny wpływ na gospodarkę.

Używany telefon komórkowy – czy warto?

Zakup używanego telefonu opłaca się więc osobom, które nie przywiązują uwagi do najnowszych trendów oraz chcą zaoszczędzić pieniądze. Może być to też dobry pomysł dla osób dbających o ekologię i świadomy konsumpcjonizm. Każdy, kto kupuje używany telefon, powinien znać się na elektronice na tyle, aby ocenić sprawność urządzenia. Natomiast osoby, które pragną gwarancji niezawodności i dobrego działania telefonu, powinny zdecydować się na zakup urządzenia z salonu.

Używany telefon komórkowy – na co warto zwrócić uwagę?

Najważniejsze, aby podczas kupowania używanego telefonu upewnić się, że urządzenie działa i posiada wszystkie oryginalne części. W tym celu dobrze jest wybrać taką ofertę, która zlokalizowana jest tym samym mieście, aby móc osobiście ocenić wiarygodność sprzedawcy. Należy również pamiętać o grasujących szajkach oszustów i złodziei – nie można dać się nabrać na wyjątkowo „okazyjne” ceny, które są jedynie próbą wyłudzenia pieniędzy lub danych osobowych.

W przypadku modeli starszych niż trzy lata dobrze jest upewnić się, że telefon był regularnie aktualizowany – urządzenia starsze, nieaktualizowane, nie będą już w stanie nadrobić zaległych treści i będą niekompatybilne z obecnymi aplikacjami.

Używany telefon komórkowy – gdzie kupić?

Kupując używany telefon warto rozejrzeć się za ofertami w najbliższej okolicy, gdyż pozwala to na sprawdzenie danego modelu osobiście i przekonanie się o wszystkich jego cechach. Używany telefon znaleźć można lokalnie w komisach, lub wyszukać ogłoszenia telefony huawei lub innej marki w Internecie. Istnieje wiele portali, które oferują dodawanie bezpłatnych ogłoszeń. Jednym z nich jest serwis Pokato.pl, który pozwala na wyszukiwanie najlepszych ofert w okolicy. Wiele osób chce wymienić swój telefon na nowszy model właśnie za pośrednictwem tego typu serwisów ogłoszeniowych. Warto więc zapoznać się z ogłoszeniami telefonów z drugiej ręki poprzez lokalne ogłoszenia.